Megdöbbentő vereség: a Liverpool uralta a Chelsea elleni FA-kupa meccset

Sport

Szoboszlai Dominik góljaival és teljesítményével kiemelkedett a Liverpool FA-kupa mérkőzésén a Chelsea ellen. A magyar válogatott középpályás megszerezte az ötödik gólját a szezonban, és négy gólpasszt is adott. Ugyanakkor a Manchester City is győzött a Burnley ellen, és továbbra is vezeti a bajnokságot.

A Facebookon is kövesse az wwwet! Az FA-kupa hétvégéjén, Szoboszlai Dominik a hajrára már beállhatott, és a Chelsea ellen a kezdőcsapatba is visszatért. Így teljesített egy januárt, amikor újév napján, a Newcastle ellen szenvedett sérülést, amely után hosszú hetekre kidőlt. A listavezető „vörösök” erős mezőnyfölényben és aktívan kezdték a meccset. Először Luis Díaz próbálta megkavarni ellenfelét a büntetőterületen belül, majd Darwin Núnez emelési kísérlete Djordje Petrovics kezeiben kötött ki. Az uruguayi nem sokkal később nagy erővel távolról lőtt kapura, Petrovics és a kapufa együttesen hárított. Trent Alexander-Arnold és Andrew Robertson hiányában a magyar válogatott csapatkapitánya volt felelős a pontrúgásokért, a 12. percben.
A játékrész első negyedórájában Núnez már harmadszor lövöldözött, de egyik lövése sem talált célt. Fél óra elteltével végre sikerült betalálnia, Diogo Jota segítségével a legnagyobb örömére. A helyzetek továbbra is folytatódtak, és Curtis Jones lövése is nagy védést követelt a kapustól. Szoboszlai Dominik is lehetőséget kapott, de 25 méteres szabadrúgása sajnos csak a sorfalba ütközött.
A remek napot kifogó Conor Bradley-nek sikerült, amit neki nem. Jobbhátvédként a profik között az első gólját is megszerezte a 14 . meccsén, miután az ötödik gólpasszát adta. A játékrész végén még büntetőhöz is jutottak a Mersey-parti csapat tagjai, de Darwin Núnez túlhelyezte a labdát, így a kapufa lett a vége. A hazaiak fantasztikus fölényét mutatja, hogy 15–1-re vezetnek a próbálkozások számában egy távoli Ben Chilwell lövéssel, 1.86–0.01-es várható gólok mellett. A fordulást követően Mihajlo Mudrik lehetett volna a szépítő gól szerzője, de közelről a léc fölé lőtt, majd Szoboszlai újabb szabadrúgása a kapu fölé hullott a sorfalról.
A Chelsea válasza azonnal érkezett, amikor Christopher Nkunku a 16-oson belül harcolt ki magának lövőhelyzetet, majd szépen a hosszú alsóba lőtt (3-1). Ezt követően a 65. percben Szoboszlai összejött a góllal: Bradly jobb oldali beadására remekül érkezve fejelt a Chelsea kapujába (3-0). Ekkor volt az ötödik gólja a 28. liverpooli meccsén négy gólpassz mellett. Klopp a 69. percben négyes csere keretében cserélte le a magyar válogatott középpályást Diogo Jotával, Bradley-vel, és Joe Gomezzel együtt, majd pályára küldte Alexander-Arnoldot, Cody Gakpot, Harvey Elliottot és Robertsont is.
A francia támadó nem sokkal később reklamált egy büntetőt, de nem kapta meg. Az utolsó negyedóra kezdetén Núnez a negyedik kapufáját is megszerezte, mielőtt Petrovicsnak kellett védenie Harvey Elliott lövésénél. Luis Díaz gondoskodott arról, hogy ne legyen kérdés a végjátékra, amikor Núnez bal oldali beadását közelről a kapuba lőtte, beállítva a 4-1-es végeredményt. Szoboszlai Dominik gólja látható a videóban, amely 1:16-tól látható. Háromszor egymás után bajnok Manchester City a Burnley ellen próbált meg nyolc győzelemmel megszakítani a győzelmi sorozatot az utóbbi hat évben. Az Etihadben, a legutóbbi nyolc meccsükön 35-1-es gólkülönbséggel zárták a meccseket ellenfelük ellen. Aligha volt kérdés, hogy melyik csapat a favorit.
Az utolsó húsz percben Erling Haaland is visszatérhetett a pályára, de sajnos nem sikerült neki újabb gólt szereznie. Viszont egy nagyon szerencsétlen mozdulatsorral sikerült jókedvre derítenie saját csapattársait. A meccs elején a címvédő, Julián Álvarez, aki éppen a 24. születésnapját ünnepelte, előbb bólintotta a hálóba Matheus Nunes jobb oldali beadását, majd Kevin De Bruyne trükkös szabadrúgása után is bevette a vendégek kapuját, így a címvédő már 2-0-ra vezetett. A fordulást követően pedig a City gyorsan eldöntötte a három pont kérdését. Phil Foden akciója után Rodrit lőtte a BL-finálé egyetlen találatát a kapu bal oldalába, így a City 3-0-ra győzött.
. Manchester City 50 pont (52–14), 3. Tottenham 45 pont (46–25).
3. Arsenal 46 (44-21), 4. Tottenham 43 (47-33), 5. Aston Villa 43 (44-30), 6. West Ham United 35/21 (35-32), 10. Chelsea 31 (36-35); Manchester City 46/21 meccs (51-24). Emlékezzen meg a magyar labdarúgás hőseinek emlékezetes pillanataira! Az www kövesse a Facebookon is!

Szoboszlai Dominik visszatért a Chelsea elleni FA-kupa mérkőzésen, miután januárban sérülést szenvedett. A mérkőzésen azonban a Liverpool dominált, és 4-1-re győzött. Szoboszlai gólt szerzett, de a csapatkapitány helyettesítőjeként is szerepelt a pontrúgások során