gazdaság, pénz, bérek, nyugdíj

Az EU-s pénzek, a cseh euró és a magyar gazdaság – László Csaba válaszol

Helyi hírek

Az RTL legnépszerűbb karácsonyi választása az ‘A mi kis falunk’ karácsonyi epizódja volt, amely 582 ezer nézővel felkerült a toplistára. Az RTL által bemutatott energikus film, a ‘Reszkessetek, betörők! – Elveszve New Yorkban’ azonban az ezen napok királya lett, 759 ezres nézettséggel. A TV2 pedig a ‘Farm – VIP’ fináléjával és Novák Katalin szilveszteri beszédével érte el kiemelkedő nézettségi eredményeket.

Tényleg rendezve van az uniós pénzek ügye? Mi lesz, ha Csehország bevezeti az eurót, mi pedig nem? Hogy áll a magyar gazdaság? Vegyen részt az Online Klasszis Klubtalálkozón, ahol élőben kérdezheti László Csabát, a korábbi pénzügyminisztert! Regisztráljon ingyenesen itt! A 2023-as év az 52. hét nézettségi adataival ért véget. A kereskedelmi csatornák a karácsonyi filmekkel várták a nézőket a december 25-én és 26-án felborult hétköznapi program helyett az ünnepi időszakban.
Az RTL legnépszerűbb karácsonyi választása saját gyártású sikersorozata, az ‘A mi kis falunk’ karácsonyi epizódja volt, amely december 25-én felkerült a toplistára 582 ezer nézővel, megszerezve a győzelmet a saját időkeretében. Az energikus és vidám film, a ‘Reszkessetek, betörők! – Elveszve New Yorkban’, amelyet a TV2 mutatott be, azonban az ezen napok királya lett. A film rendkívül népszerű volt az egész lakosság körében, 759 ezres nézettséget érve el. A 18-49 éves korcsoportban is kiemelkedő volt a teljesítménye, 371 ezer nézővel és 32,3 százalékos közönségaránnyal.
Az RTL a filmekkel szórakoztatta a közönséget az időszakban. A legsikeresebb film a pénteki Apróláb volt, amely 220 ezer embert vonzott a képernyő elé. Az RTL híradóját is sokan nézték ebben az időszakban, átlagosan 620 ezer nézővel minden alkalommal. A TV2 a ‘Farm – VIP’ fináléját a munkanapokra időzítette. A döntő, amely Szabó Simon győzelmét hozta, 945 ezren nézték élőben.
Novák Katalin is felkerült a nézettségi toplistára a ‘Farm – VIP’ utolsó hetének 200 ezer feletti átlagos nézettségével és 20 százalék körüli közönségarányával. Az 52. hét győztesei között nem volt meglepetés, de amikor megnéztük a toplistát, meglepődtünk.
Novák Katalin szilveszteri beszédét a közmédia két csatornája is adta, és összesen több mint 850 ezren nézték. Ez a nézettségi adatok listáján a heti második helyre repítette a köztársasági elnököt. Gratulálunk az erős debütáláshoz. A 2023-as évben a TV2 volt a legnézettebb csatorna. Az év nézettségi adatai alapján könnyen megállapítható, hogy ők voltak a győztesek.
Számok mögött rejtőző titkokat lényegesen jobban meg lehet vizsgálni. Ezt az 52. hét sem változtatta meg, és a TV2 végül ismét a top helyre került a 2023-as év átlagos napi közönségarányok harcában 18-49 évesek körében. Az RTL ellenfele csak 11,4 százalékot tudott szerezni, míg a TV2 lenyűgöző 16,3 százalékot tudott produkálni. Az adatok tehát egyértelműen rámutattak, hogy a ‘Reszkessetek, betörők!’ második része és a ‘Farm – VIP’ záróhete nagyban hozzájárultak a győzelemhez. Szerkesztőségünk mindig azon fáradozik, hogy olvasóinknak higgadt és tárgyilagos írásokat nyújtson magas szakmai színvonalon.
Havi 1490 forintért előfizetőink minőségi, máshol nem olvasott tartalomhoz férnek hozzá. Az előfizetésünk korlátlan hozzáférést biztosít az www.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz. A Klub csomag pedig többek között hozzáférést nyújt a Piac és Profit magazin teljes tartalmához, valamint lehetőséget ad a hirdetésmentes olvasásra is. Hozzászólások megtekintése.

A kormány 2022-ben hozott nem nyilvános határozata értelmében a minisztereknek a megbízatásuk idejére bizalmi vagyonkezelésbe kellene adniuk a nyilvános részvénytársaságokban és a kis- és középvállalkozásokban meglévő részesedésüket.

Az éves infláció vártnál alacsonyabb lett decemberben, 5,5 százalék, a várt 5,9-6 helyett. Ennek ellenére a forint gyengült az adatokra.
Főszerkesztőnk, Csabai Károly a Trend FM hétfő délelőtti adásában ismertette, hogy a piac furcsán reagál a Magyar Nemzeti Bank alapkamatának várható csökkentésére. Ennek lehetséges oka az lehet, hogy a fogyasztóiár-index közel 2,5 százalékponttal esett egy hónap alatt, ami miatt a piac aggodalmat táplál a forint vonzerejével kapcsolatban. Az Európai Bizottság egyébként 140,1 millió euróval támogatta Magyarországot a REPowerEU előfinanszírozásán keresztül a koronavírus-járvány utáni helyreállítást segítő uniós eszköz (RRF) keretében. A brüsszeli testület hétfőn jelentette be, hogy ez az utolsó részlete a REPowerEU előfinanszírozásának.
A kaszinós alapítvány olyan hosszú távú, generációkon átívelő célt tűzött ki maga elé, hogy biztosítani kívánja a kedvezményezettek anyagi jólétét és vagyoni biztonságát. A pályázat az új állami napelem-támogatásra elindult, ám ez nehézségekbe ütközik. A Felvidéken található legrégebbi szlovákiai magyar hírportálon tavaly egyáltalán nem találtunk semmilyen tárgyilagos említést az ukrán elnökről. A SZÉP-kártyákra az eddigi legmagasabb összeg, 445 milliárd forint érkezett 2023-ban. Az EP-képviselők a Magyarországot érintő állásfoglalásukról csütörtökön szavaznak. A Klasszis Média Lapcsoport online rendezvényének vendége január 17-én, 15:30 órakor László Csaba, volt pénzügyminiszter, közgazdász és adószakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára lesz. Az eseményre csak egy ingyenes regisztrációra van szükség, és már kérdezhetünk is tőle.
Újságírókat és szerkesztőket keresünk online lapcsaládunk bővítéséhez. A lapok tartalma különféle témaköröket fedi le, beleértve a makróvállalatok befektetéseit, a személyes pénzügyeket, a galériát, a nyugdíjat és az öngondoskodást, az ingatlanpiacot, a hitel- és betétlehetőségeket, az autópiacot és a járműipart, valamint a média- és startup-területeket. A lapunkon elérhető kalkulátorok közé tartozik a nyugdíj megtakarítás, a szabadság kalkulátor, a családi pótlék, a lakáshitel kalkulátor és a CSOK kalkulátor. További információkért, együttműködési lehetőségeket keresve látogasson el a honlapunkra, ahol megtalálja az elérhetőségeinket és részletes tájékoztatást az oldalainkhoz köthető adatkezelési és adatvédelmi szabályainkról.

Az 52. héten zajlott Online Klasszis Klubtalálkozó során László Csaba, a korábbi pénzügyminiszter válaszolt az uniós pénzek ügyét, a cseh euró bevezetést és a magyar gazdaság helyzetét érintő kérdésekre. A karácsonyi időszakban a ‘Reszkessetek, betörők! – Elveszve New Yorkban’ film és az ‘A mi kis falunk’ karácsonyi epizódja voltak az RTL és a TV2 legnépszerűbb választásai. A TV2 volt a legnézettebb TV-csatorna a 2023-as év során, amit a ‘Reszkessetek, betörők!’ második része és a ‘Farm – VIP’ záróhete is segített elérni